Як правильно розлучатися з близькими людьми
Питання про те, як пережити розставання максимально безболісно, вставав перед кожним. Прощання з близькими колись людьми, непросте завдання, і часто, на її рішення йде дуже багато часу, який можна було витратити з користю для себе.
Іноді розставання може піти на користь
Коли варто розлучитися?
У житті кожної людини настає момент, коли його відносини з партнером, другом або родичем, заходять в глухий кут. Втрачаються теми для розмови, спільних інтересів стає менше, а спілкування та зустрічі все частіше доставляють дискомфорт. В подібні моменти відвідують думки про те, чи варто витрачати свій час і сили на колись близької людини, чи потрібно його відпустити і збільшити дистанцію.
Якщо мова йде про припинення спілкування з родичами і друзями, то скорочення кількості часу, проведеного разом, може навіть поліпшити відносини.
Що стосується розставання з партнером, тут фахівці радять рвати остаточно, щоб не нудитися помилковими надіями на відновлення зв’язку. Головне, рекомендують психологи, не забувати про те, що якщо люди поруч змушують вас відчувати себе неповноцінними і занижують вашу самооцінку, то не варто витрачати на них свій ресурс. Краще наповнювати життя тими, хто вас наповнює і радує.
Правила прощання
Згідно численним психологічним дослідженням, щоб легше пережити розставання, розлучатися треба правильно.
В першу чергу, варто розмовляти особисто і як би не було боляче, вислухати аргументи протилежної сторони.
Якщо мова йде про родича або друга, можна домовитися про тимчасовий нейтралітет, і через деякий час повернутися до розмови, можливо, ситуація між вами зміниться в кращу сторону. Те ж саме можна запропонувати і партнеру, історія знає безліч випадків, коли пауза у відносинах призводила до того, що пара знову сходилася.
Дуже важливо вислухати свого партнера
Як би не завершився фінальний розмова з близькою людиною, завжди потрібно пам’ятати, що остаточну крапку у відносинах поставити неможливо. Ніхто не знає, що чекає нас в майбутньому. Іноді «спалювати всі мости» і зовсім не варто. Особливо, якщо мова йде про людину, з яким ви провели значну частину життя разом, в цьому випадку, варіант залишитися друзями, досить вдалий. Цей підхід працює і з друзями, трапляється, що на певному етапі інтереси розходяться, але це не означає, що вас більше нічого не пов’язує.
Що робити, якщо кинули вас?
Набагато легше переживати розставання, якщо його ініціатором є ви. У випадках, коли розлучитися пропонує партнер, пережити розрив значно складніше. Щоб захистити себе від зайвого психологічного стресу, потрібно пам’ятати, що ви вправі вимагати від людини пояснень. Ви вправі просити довірчого і відвертої розмови. Коли розмова відбудеться, потрібно постаратися прийняти аргументи іншої людини. Якщо ж мова йде про відхід коханої людини до іншої, не варто при першій же можливості нападати на суперницю. Зрештою, це його вибір і відповідальність.
Якщо вас кинули, то першим ділом варто як слід виплакатися. Сльози знімають стрес, у них немає нічого ганебного. А після розставання, сльози доречні як ніде. Плакати можна хоч цілий місяць, головне, дати собі час отгрустить цю біль, з кожним днем вона буде відступати все далі.
Навіть якщо спочатку вам буде здаватися все це безглуздим і непотрібним, треба дати новим людям шанс увійти у ваше життя.
Однак не варто ставити метою такої «терапії» неодмінний пошук нового партнера. Навряд чи швидко вдасться знайти відповідну кандидатуру, і ви ризикуєте повторити свій минулий негативний досвід. Краще згадайте, що життя – це не тільки відносини.
Що подивитися при розставанні
Відмінним варіантом для смутку після розставання стане фільм «В активному пошуку». Він саме оповідає про те, що буває, якщо занурюватися в нові відносини, не переживши біль і втрату минулих. Також, можна провести час за переглядом «Щоденник Бріджит Джонс», комедійна мелодрама допоможе і посумувати, і посміятися.